درج اگهی - اگهی رایگان - تبلیغات رایگان - نیازمندیها - اگهی لینکدار - اگهی ویژه - آگهی، تبلیغات و نیازمندیهای تیفا
  • بازرگانی :: سایر خدمات بازرگانی
  • ایزو 17025

   استاندارد مدیریت آزمایشگاه بر اساس استاندارد

   استاندارد بین المللی ایزو 17025 شامل کلیه الزاماتی بود که آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون باید آنها رابرآورده سازند تا استقرارسیستم مدیریتی مرتبط اثبات شده و از نظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم کردن نتایج فنی معتبر می باشند.

   مراجعی که آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون را به رسمیت می شناسند بایستی استاندارد ایزو 17025 را به عنوان مبنای تأیید صلاحیّت به کار برند. در بند 4 استاندارد، الزامات مربوط به مدیریت صحیح و در بند 5 الزامات مربوط به احراز صلاحیّت فنی جهت نوع آزمون­ها یا کالیبراسیون­ آزمایشگاه­ها مشخص می شود.

   با به کارگیری روز افزون سیستم­های مدیریتی، این سوال بوجود آمده است که آیا آزمایشگاه­ها، قادر به اجرای سیستم مدیریت کیفیتی هستند که با استاندارد ایزو9001 و سایر استانداردهای بین ­المللی مرتبط منطبق باشد. در ایزو 17025 سعی شده است که تمامی آن دسته از الزامات استانداردایزو9001 مرتبط با دامنه شمول خدمات آزمون و کالیبراسیون که در سیستم مدیریت آزمایشگاه منظور شده مدنظر قرار گیرد. به کارگیری این استاندارد همکاری میان آزمایشگاه ها و سایر سازمان ها را تسهیل و به تبادل اطلاعات و تجارب و هماهنگ کردن استانداردها و روشهای اجرایی کمک می کند. مسئولیت هرآزمایشگاه این است که فعالیتهای آزمایش وکالیبراسیون خود را به نحوی انجام دهدکه الزامات این استاندارد رعایت شود وخواسته‌های مشتریان، مراجع قانونی یا سازمانهایی که آزمایشگاهها را به رسمیت می ‌شناسند، نیز برآورده گردد. این استاندارد شامل دو بخش الزامات مدیریتی و الزامات فنی می‌باشد. برآورده شدن این دو به معنی داشتن صلاحیت بر اساس استاندارد ایزو17025 است.

   الزامات مدیریتی شامل موارد زیر است

   سازماندهی و نحوه آن- سیستم کیفیت مدیریت- کنترل مدارک- بازنگری درخواست‌ها، پیشنهادها و قراردادها- واگذاری آزمون و کالیبراسیون به پیمانکاران فرعی- خرید خدمات و ملزومات- ارائه خدمات به مشتریان- اقدامات پیشگیرانه- کنترل سوابق- ممیزی‌های داخلی- بازنگری‌های مدیریتی- شكایات

   هر یک از موارد فوق دارای روشهای عملیاتی و اجرایی خاص خود و رویه‌هایی می‌باشد که هر آزمایشگاه ملزم به رعایت آن در چارچوب‌های تعریف شده می‌باشد.

   الزامات بخش فنی

   کارکنان – جایگاه و شرایط محیطی کار- روشهای آزمون و کالیبراسیون و صحه گذاری بر روش ها- تجهیزات و امکانات- نمونه‌برداری- جابجایی اقلام مورد آزمون و کالیبراسیون- – تضمین کیفیت نتایج آزمون و کالیبراسیون- گزارش‌دهی نتایج

   در این خصوص نیز روشهای اجرایی و عملیاتی جهت برقراری الزامات وجود دارد. آزمایشگاه در منظر کلی و عمومی باید کارکنان مدیریتی و فنی داشته که دارای اختیارات و منابع لازم برای انجام وظایف خود باشد و وقوع هر انحرافی را از سیستم کیفیت یا از روشهای اجرایی مربوط به انجام آزمونها و یا کالیبراسیون شناسایی کنند و اقداماتی برای پیشگیری یا به حداقل رساندن این انحرافات انجام دهند. ترتیب آزمایشگاه ها باید طوری باشد که بتواند از این كه مدیریت و کارکنان آن از هر گونه فشار و تأثیرپذیری نابجای تجاری، مالی و غیرة داخلی و خارجی که اثر نامطلوبی بر کیفیت کار آزمایشگاه داشته باشد، اطمینان حاصل كنند.

   سیستم کیفیت آزمایشگاه

   آزمایشگاه باید یک سیستم کیفیت متناسب با گسترة فعالیت‌های خود ، اجرا نموده و برقرار نگه دارد. آزمایشگاه باید خط مشی‌ها، سیستم‌ها، برنامه‌ها، روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌های خود را تا حدی که برای تأمین کیفیت نتایج آزمون ضروری باشد، مستند سازد. مستندات سیستم باید به کارکنان ذیربط اطلاع داده شود. خط مشی‌ها و اهداف سیستم کیفیت آزمایشگاه باید در یک نظامنامة کیفیت تعیین گردد. اهداف کلی باید در یک بیانیه خط مشی کیفیت مدون شود و بیانیه به امضای بالاترین مقام اجرایی برسند. این بیانیه حداقل باید شامل موارد زیر باشد:

   تعهد مدیریت آزمایشگاه نسبت به اعمال رویه عرضه‌ای خوب و نیز کیفیت خدمات آزمایش و کالیبراسیون ارائه شده به مشتریان

   بیانیه مدیریت درباره استاندارد خدمات آزمایشگاه

   آزمایشگاه باید کلیه کارکنان مرتبط با فعالیتهای آزمایش را با مستندات کیفیت آشنا ‌سازد و خط مشی‌ها و روش‌های اجرایی را در کار خود اعمال ‌نماید.

   تعهد مدیریت آزمایشگاه در مورد برآورده کردن الزامات

   برخی از مزایای اخذ این استاندارد عبارتست از

   ارتقا سطح آزمایشگاه‌های عضو و كسب اعتبار بین‌المللی

   افزایش اطمینان از صحت نتایج ارایه شده توسط آزمایشگاه‌ها

   كسب اطمینان از كالیبره شدن مستمر تجهیزات آزمایشگاه‌ها

   استاندارد كردن روشهای اجرایی و مدیریتی آزمایشگاه‌ها

   ارتقاء سطح مشتری مداری آزمایشگاه‌ها

   تسهیل همکاری میان آزمایشگاه و سایر سازمانها

   امکان پذیرش آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه مرجع از طرف مؤسسه استاندارد یا سایر مراجع ذی صلاح ملی/ بین المللی

   امکان ارایه خدمات در سطح بین المللی

   انطباق استانداردهای ایزو 9001 - 9002 با این استاندارد


   با ما تماس بگیرید.

   تلفن تماس : 22227858-021
   فکس:22227854-021
   ایمیل: [email protected]

   تهران، میرداماد، میدان محسنی، برج بیژن، طبقه 4، واحد 1

   http://www.qal-iran.ir/
   • مشخصات آگهی دهنده
   • نام : qal
    استان : تهران
    پست الکترونیک :
    تاریخ درج : 1394/05/10
    تاریخ بروزرسانی : 1394/05/10
    تاریخ انقضا : 1394/08/11


     لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری
     اطمینان حاصل نمایید. نیازمندیهای تیفا، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت
     آن با آگهی دهنده می باشد.
   درج آگهی تبلیغات رایگان 

   • تماس با آگهی دهنده
   • نام :  
    پست الکترونیک :  
    موبایل :  
    تلفن :  
    متن ارسالی :  
    ارسال