درج آگهی رایگان - ثبت آگهی رایگان - تبلیغات رایگان - نیازمندیهای اینترنتی - آگهی لینکدار - آگهی ویژه - آگهی رایگان - تبلیغات و نیازمندیهای تیفا
  • آموزش :: سایر آموزشها
  • آموزش سخنرای و سخنوری

   شناخت پدیده غلبه بر اضطراب و کمروئی وخجالت به هنگام سخن گفتن

   هميشه وقتي قرار است به مقوله‌ي سخن گفتن در حضور ديگران بپردازيم اولين مسئله‌اي كه تقريباً مانعي است براي رسيدن به اين منظور، اضطرابي است كه در اين هنگام ايجاد مي‌گردد. ترس و دلهره‌ای كه باعث عدم توانايي ما به هنگام سخن گفتن مي‌شود. نکته‌ی قابل توجه آن است كه اينقدر فشار عصبي و حمله‌ي رواني اين قضيه در برخي مواقع شديد است كه حتي فردی كه دچار چنين مشكلي مي‌شود تصميم مي‌گيرد ديگر به هيچ وجه خود را در معرض چنين شرايطي قرار ندهد و ديگر اصلاً در موقعيتي قرار نگيرد كه مجبور باشد در حضور ديگران سخن بگويد و در چنين لحظاتي سعي مي‌كند به دلايلي حتي غير موجه از حضور در جلساتي اين چنين خودداري ورزيده و غايب گردد كه البته در بسياري موارد نيز باعث از دست رفتن موقعيت هایی مي‌شود و چنين مشكلي باعث عدم رشد و پيشرفت در زندگي نيز مي‌تواند باشد.
   وقتي از افرادي كه با چنين مشكلاتي روبرو مي‌باشند مي‌پرسي كه آيا تا به حال به خاطر عدم توانايي لازم به هنگام سخن گفتن در حضور ديگران چي‍زي را و موقعيتي را از دست داده‌اي يا نه؟ بسياري پاسخ مي‌دهند شايد موردي را از دست نداده باشيم اما قطعاً موارد و چيزهاي زيادي را مي‌توانستيم بدست آوريم كه به خاطر عدم توانايي در سخن گفتن از آنها محروم گشته‌ايم و اين دقيقاً یعنی چيزي را نتوانسته‌ايم به دست آوريم و یعنی از دست داده‌ايم.
   نكته ­ي مهم آن است، عزيزاني كه ازچنين مشكلي رنج برده و متحمل مشكلات بي شماري شده اند نباید اين معضل را مسئله‌اي منحصر به فرد در خود بدانند و اين گونه نيست كه فقط ایشانند كه به هنگام سخن گفتن در حضور ديگران انگار دنيا روي سرشان خراب شده و حاضرند هر كاري كنند كه از چنين شرايطي خلاص شوند.
   همه‌ي ما انسان ها از اينكه قرار باشد مورد ارزيابي و قضاوت ديگران قرار بگيريم مي‌هراسيم و نگران مي‌شويم كه مبادا قضاوت و ارزيابي ديگران از ما منفي باشد و نظر آنان نسبت به ما منفي گردد.
   غرض آن است كه بگويم ترس از سخن گفتن در حضور ديگران مانند همه‌ي ترس هايي اين چنين، ترس از موقعيت است و اين خيلي ارتباطي به مسايل شخصي ما نخواهد داشت. در حقيقت تا انسان، انسان است و آدمي، آدم و تا كمال ­طلبي و ايده‌آل گرايي در او وجود دارد و تا پوست و رگ و خون و احساس در او هست چنين اضطراب هايي نيز به همراه او خواهد بود. اما هدف ما آن است كه بتوانيم با برخوردي منطقي، اصولي و به دور از توهم ذهني اين مشكل را به حداقل رسانده و آن را مديريت كنيم تا نتواند توانايي‌هاي ما را نيز تحت‌الشعاع خود قرار دهد.
   • مشخصات آگهی دهنده
   • نام : mahdi
    استان : تهران
    پست الکترونیک :
    تاریخ درج : 1395/06/14
    تاریخ بروزرسانی : 1395/09/17
    تاریخ انقضا : 1395/12/17
    آدرس : دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 36،واحد 4


     لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری
     اطمینان حاصل نمایید. نیازمندیهای تیفا، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت
     آن با آگهی دهنده می باشد.
   تبلیغات رایگان درج آگهی رایگان

   • تماس با آگهی دهنده
   • نام :  
    پست الکترونیک :  
    موبایل :  
    تلفن :  
    متن ارسالی :  
    ارسال